Районний семінар з хімії
28 листопада 2019 року на базі Догмарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар на тему: «Проектна робота як засіб творчого розвитку учнів та метод засвоєння знань». На семінар прибули вчителі хімії із 19 закладів загальної середньої освіти району. Щирими словами та запашною кавою зустріла гостей дирекція школи. Директор Світлана Валентинівна ознайомила вчителів хімії з досвідом роботи Тетяни Олександрівни, вчителя хімії. Психолого школи Циба Наталія Геннадіївна провела ранкове коло з гостями, під час якого познайомила присутніх один з одним та налаштувала на позитивний настрій. Цікаво була повідомлена тема уроку – шляхом розгадування віршу-сенкану.
Після ознайомлення з програмою проведення заходу, його учасників запросили на урок у 9 класі на тему: «Значення окисно-відновних реакцій у природі, житті людини й техніці». В ході проведення уроку педагог майстерно продемонструвала використання різноманітних форм роботи під час вивчення та закріплення навчального матеріалу, показав присутнім застосування проектної діяльності шляхом залучення учнів до виконання міні-проектів. Отримавши завдання, діти самостійно здійснювали пошук необхідної інформації у мережі Інтернет, яку потім використали під час складання комп’ютерної презентації для захисту своїх проектів. Такий вид діяльності безперечно сприяє розвитку інформаційно-комунікаційних компетентностей та пізнавальної активності учнів, сприяє творчому підходу до опрацювання навчального матеріалу. Протягом уроку виступило 3 групи дітей із захистом проектів: І група «Каталізатори» - «Значення ОВР у промисловості», ІІ група «Юні хіміки» - «Значення ОВР у побуті», ІІІ група «Галогени» - «Значення ОВР у природі та житті людини».
Запам’яталась учасникам семінару виставка і презентація учнівських проектів.
Після обговорення переглянутих презентацій, відбувся обмін думками між вчителями щодо проблеми семінару.
Методист районного методичного кабінету Чупахіна Тетяна Павлівна підвела підсумки семінару, відзначивши злагоджену роботу педагогічного колективу по підготовці семінару, а також роботу вчителя Лисенко Тетяни Олександрівни по впровадженню проектної діяльності на уроках хімії.